---
title: Lämmitysjärjestelmän ongelmat (podcast)
description: Äly tuli taloon -podcastin toisessa jaksossa puhutaan lämmitysjärjestelmän ongelmista ja siitä kuinka ne näkyvät asukkaille ja taloyhtiöille.
image: https://www.wattinen.fi/hubfs/podcast_cover02c-1.jpg
---

[Skip to main content](https://www.wattinen.fi/ajankohtaista/aly-tuli-taloon-osa-2-lammitysjarjestelman_ongelmat#main-content)

- [Podcast](https://www.wattinen.fi/ajankohtaista/tag/podcast/)

# Lämmitysjärjestelmän ongelmat (podcast)

*"Nollakelit on kaikkein pahimpia, silloin se lämmitys ei ole **tehokkaimmilaan."*  
*-Sinikka Ahola*

Äly tuli taloon -podcastin toisessa jaksossa puhutaan lämmitysjärjestelmän ongelmista ja siitä, kuinka ne näkyvät asukkaille ja taloyhtiöille. Jaksossa keskustellaan myös siitä, miten lämmitysongelmat paljastuvat isännöitsijöille ja kuinka niitä voi korjata. Haastateltavana toimitusjohtaja Sinikka Ahola Isännöintitoimisto Saudit Oy:stä.

[Kuuntele podcast](https://open.spotify.com/episode/3lF75PWcurQUqUkpl6kR4s?si=2df3e769aa9240cd)

Äly tuli taloon -podcast on digitaalinen kuunnelmasarja, jota voi kuunnella esimerkiksi Spotifyssa ja iPhonen podcast-sovelluksessa. 

![podcastin tunnuskuvassa kerrostaloja](https://www.wattinen.fi/hs-fs/hubfs/podcast_cover02c-1.jpg?width=700&height=700&name=podcast_cover02c-1.jpg)

 

[Kaikki ajankohtaiset](https://www.wattinen.fi/blogi)

## Lue Seuraavaksi

#### Kaukolämmön tulevaisuus ja kulutusjouston rooli (podcast)

[Lue artikkeli](https://www.wattinen.fi/ajankohtaista/kaukolammon-tulevaisuus-ja-kulutusjouston-rooli)

#### Kaukolämpö -helppoa ja hauskaa vai hiilenmustaa? (podcast)

[Lue artikkeli](https://www.wattinen.fi/ajankohtaista/kaukolampo-helppoa-ja-hauskaa-vai-hiilenmustaa)

#### Asumisen ilmastovaikutukset (podcast)

[Lue artikkeli](https://www.wattinen.fi/ajankohtaista/asumisen-ilmastovaikutukset)

![](https://www.facebook.com/tr?id=4180161595355428&ev=PageView&noscript=1)